Dursun Özbek’ten Süper Kupa Öncesi Fenerbahçe Açıklaması

7 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da oynanacak Süper Kupa maçı için dün Şanlıurfa’ya giden Dursun Özbek, açıklamalarda bulundu. Özbek, sahaya U19 takımı ile çıkacak olan Fenerbahçe’ye birlik beraberlik çağrısında bulundu.

“BU DERBİNİN BAYRAM ŞENLİĞİNDE GEÇMESİNİ İSTERDİK”

“Fenerbahçe-Galatasaray derbisi Türkiye’de ve dünyada önemli bir derbi. Ben dün geldim ve bizi ne kadar sevdiklerini gördüm. Bu derbinin bu olaylarla anılmamasını, bir bayram şenliği havasında geçmesini umut ediyorum. Derbi bu söylemlerle zedelenmese çok iyi olurdu. Buradaki Fenerbahçelilerin, Galatasaraylıların bizi canlı olarak izlemeleri gerekir. Bu manada da çağrılarımızı yaptık.

Gerginlik büyüdükçe durumdan vazife çıkarmak isteyen insanlar ortaya çıkacaktır. Buna fırsat verilmemesi lazım. Memleketimiz zaten belli seviyede gerginlik yaşıyor bunun üzerine benzin dökmemek gerek.
İnşallah Pazar günü oynanacak derbi, birliğin beraberliğin ve kardeşliğin bir simgesi olarak tarihe geçer.”

“DÜN YAŞANAN SALDIRI ORGANİZE BİR İŞTİ”

Dünkü saldırı, organize bir saldırı. Kadın voleybol takımımızın maçından sonra, plakaları kapalı motosikletli insanlar geliyor, bir taraftarım ve kızını darp ederek elindeki pankartları almak istiyorlar. Bu olaylar büyümeden savcılarımızın önlem almasını istiyorum. Bu saldırıyı tertip edenleri kınıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x