Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6 çıkış tarihi doğrulandıi

Samsung’un merakla beklenen yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 ile ilgili teknik özelliklerin tamamı sızdırıldı. Bugün ise bu ürünlerin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair detaylar gün yüzüne çıktı.

Güvenilir sızıntılarıyla tanınan Evan Blass, X platformunda (eski adıyla Twitter) Samsung’un Unpacked etkinliğine ait bir bannerın GIF’ini paylaştı. Muhtemelen Samsung Kore sitesinden al an bu banner, bir sonraki Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinin 10 Temmuz 2024’te saat 22:00’de Kore saatiyle (Pasifik saatiyle sabah 6:00, Doğu saatiyle sabah 9:00) gerçekleşeceğini gösteriyor.

GIF’te, sağda dönen kutudan yansıyan iki gölge görülüyor. Bu gölgelerden biri, Galaxy AI sembolünü oluşturuyor ve bu, yapay zekanın yeni ürünlerde önemli bir odak noktası olmaya devam edeceğine işaret ediyor. Diğer gölge ise Eyfel Kulesi’ne benziyor ve etkinliğin Paris’te düzenleneceği yönündeki önceki söylentilere ağırlık katıyor.

Diğer söylentiler, Samsung’un bu yıl yaz Unpacked etkinliklerini daha erken bir tarihte yapmayı planladığını, bunun sebebinin ise 26 Temmuz’da Paris’te başlayacak olan Olimpiyatlar öncesinde ürünlerini piyasaya sürmek olabileceğini belirtiyor.

Katlanabilir telefonların yanı sıra, etkinlikte yeni Galaxy Watch akıllı saatlerinin, özellikle bir Ultra modelinin ve Galaxy Buds kablosuz kulaklıklarının tanıtılması bekleniyor. Samsung, bu yılın Ocak ayında düzenlenen Unpacked etkinliğinde Galaxy Ring’i tanıtmıştı ve Temmuz etkinliğinde bu giyilebilir cihaz hakkında daha fazla bilgi paylaşılabilir.

Bu bilgilerin sızıntılara dayandığını ve resmi bir açıklama yapılana kadar Samsung’un etkinlik tarihi ve detaylarını doğrulamamız gerektiğini unutmamak önemlidir. Samsung genellikle yılda en az iki Unpacked etkinliği düzenliyor. İlk etkinlikte genellikle yeni Galaxy S serisi akıllı telefonlar tanıtılıyor. Yaz Unpacked etkinliği ise, katlanabilir telefonlar ve diğer giyilebilir cihazların tanıtıldığı geleneksel bir etkinlik olarak biliniyor. Samsung hayranları, 10 Temmuz’daki bu büyük etkinlikte tanıtılacak yenilikleri sabırsızlıkla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x